UA-123158002-1
تولید گوشت گوسفندی ارگانیک

تولید گوشت گوسفندی ارگانیک در فروردین ۹۳

تولید گوشت گوسفندی ارگانیک

  پروژه تولید گوشت گوسفندی ارگانیک توسط شرکت گوکرن خورد

 

آنچه که امروز دغدغه خاطر بسیاری از مردم شده است، مصرف گوشت گوسفندی می‌باشد.

گوشت گوسفندی فواید بسیار داشته و منبع پروتئین می‌باشد.نخوردن این گوشت باعث بروز مشکلات و اختلالاتی در فرد می‌شود و خوردن بیش از اندازه آن بروز بیماری‌های مختلف خواهد شد.

امروزه پرورش منابع تولیدکننده گوشت گوسفندی، با محدودیت‌هایی روبرو شده و با افزایش جمعیت جهان کمبود منابع گوشت گوسفندی به چشم می‌خورد که به طبع بهره وری بیشتر از مراکز تولید گوشت گوسفندی احساس می‌شود که ارزانترین روش جهت بهره وری بیشتر ، استفاده از آنتی بیوتیک‌ها ، مکمل‌ها و هورمون‌ها بوده اما مصرف بی‌رویه آنتی بیوتیک‌ها باعث مقاومت عوامل بیماری‌‌زا نسبت به آنها شده و در نتیجه کنترل و درمان با این آنتی‌بیوتیک‌ها غیر ممکن است.

همچنین جهش و افزایش قدرت عوامل بیماری‌زا را در پی دارد.هورمون‌های رشد موجود در گوشت گوسفندی باعث چاقی در افراد می‌شود.

و اما….

کارشناسان ( گرایش علوم دامی) واحد فنی- مهندسی شرکت گوکرن  اجرای پروژه تولید گوشت ارگانیک را در فروردین ماه ۹۳ با ۱۲۰۰ راس گوسفند آغاز نمودند.

گذری چند بر روش‌های اجرایی کارشناسان گوکرن در تولید گوشت گوسفندی ارگانیک:

♦ دام‌ها در مراتع بکر و مجاز نگهداری می‌شوند و در شرایط جوی نامناسب به فضای سرپوشیده هدایت شده و تغذیه آن‌ها از خوراک ارگانیک می‌باشد.

♦ تعداد دام متناسب با وسعت مراتع بوده (۱۲۰۰ راس گوسفند در ۳۵ هکتار مرتع)

♦ تولید مثل دام به صورت طبیعی بوده و بدون استفاده از روش های انتقال جنین، هورمون های تولید و همچنین دست ورزی ژنتیکی می‌باشد.

♦ کشتار دام‌ها به صورت طبیعی و سنتی انجام می‌گیرد.

♦ عدم استفاده از مواد محرک رشد و تولید و داروهای شیمیایی مثل آنتی بیوتیک‌ها

گوکرن در نظر دارد با تلاش هرچه بیشتر در اجرای پروژه تولید گوشت گوسفندی ارگانیک بتواند امید و سلامتی را در جامعه زنده نگه دارد و با اقدامات مدیریتی نقش موثر و فعالی در ترمیم، حفظ و ارتقاء تعادل اکولوژیکی داشته باشد.

درج شده در: اخبار و رویدادها
برچسب ها: , , , , ,