UA-123158002-1
کود دامی

استفاده از کود دامی در مزارع ارگانیک گوکرن

” استفاده از کود دامی در مزارع ارگانیک گوکرن “

در کشاورزی ارگانیک، کود دامی و آلی نقش بسیار مفیدی در تولید محصولات ارگانیک دارند. این کودها شامل منابع غذائی میباشد که از گیاهان و حیوانات به دست آمده است. عناصر تشكيل دهنده این کود علاوه بر ازت، فسفر و پتاسيم شامل صدها نوع مواد معدني و ساير مواد ضروري است که مورد نياز براي رشد گياه و بهبود ساختمان خاك می باشد .

کودهای آلی علاوه بر آنکه عناصر غذایی گیاهان را تامین می کنند باعث اصلاح ساختمان و بافت خاک می شوند. ضمنا” این کودها حاوی باکتری هایی هستند که نقش بارزی در تجزیه مواد آلی و تبدیل آن به عناصر معدنی ایفا می کنند. از طرفی برخی عناصر مثل فسفات و پتاس در صورت کمبود مواد آلی خاک و Ph بالا به صورت غیر فعال در آمده و به میزان ناچیز جذب گیاه می شوند. و همچنین قدرت نگهداری آب را در خاک افزایش می دهند که خود عامل مهمی در صرفه جویی آب و افزایش بهره وری آب در کشاورزی می باشد.

این کود به هیج وجه تحت تاثیر آبشویی قرار نمی گیرد و به تدریج در اختیار گیاه قرار می گیرد. بر همین اساس در مزارع شرکت گوکرن در تولید خیار ارگانیک ، گوجه ارگانیک، بادمجان ارگانیک، کدو و سبزیجات ارگانیک و … ازاین نوع کودها استفاده می شود.

 

 خبرگزاری گوکرن

درج شده در: اخبار و رویدادها
برچسب ها: , , , ,