سم زدایی از بدن با رژیم غذایی ارگانیک

سم زدایی از بدن با رژیم غذایی ارگانیک

آیا رژیم غذایی ارگانیک بر پاکسازی بدن تأثیر دارد؟

پاسخ این سوال مثبت است.

سم زدایی از بدن با رژیم غذایی ارگانیک

زمانی که از اثرات مخرب و سمومی که مواد غذایی وارد بدن ما می کنند مطلع می شویم، به دنبال راهی برای خروج این سموم از بدن خود هستیم. طبق تحقیقات صورت گرفته رژیم غذایی تأثیر بسزایی بر میزان این سموم در بدن انسان دارد.

بدن شما روزانه سموم مختلفی را از راه تنفس یا حتی از راه پوست دریافت می کند. علاوه برآن امروزه استفاده از نهاده های شیمیایی در تولید مواد غذایی به قدری رایج است که در نگاه اول حذف کلی آن ها از رژیم غذایی امری غیر ممکن می باشد. اما با انتخاب مواد غذایی ارگانیک و سالم نه تنها سموم کمتری را دریافت می کنید بلکه به دفع آن ها نیز کمک می شود.

طبق پژوهش های صورت گرفته مصرف مواد غذایی ارگانیک به مدت یک هفته سبب دفع قابل توجه سموم از بدن می شود.

همچنین تحقیقات حاکی از این است که رژیم غذایی ارگانیک خطر ابتلا به سرطان و دیابت را کاهش می دهد و درمان ناباروری را نیز بهبود می بخشد.

طی مطالعه ای که در سال ۲۰۲۰ انجام شده رژیم غذایی به مدت ۳ روز سبب کاهش قابل ملاحظه سطح گلیفوزیت در بزرگسالان و کودکان شده است. گلیفوزیت، یکی از پرکاربرد ترین علف کش ها در سراسر جهان است. که اثرات مخربی بر سلامت انسان دارد  و رژیم غذایی یک منبع اصلی برای ورود سموم و علف کش ها به بدن انسان می باشد.

به طور کلی رژیم غذایی ارگانیک نه تنها سبب دفع سموم از بدن می شود، بلکه خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها را کاهش داده و به سلامتی ما کمک می کند.

منابع:

Organic diet intervention significantly reduces urinary glyphosate levels in U.S. children and adults

Reduction in urinary organophosphate pesticide metabolites in adults after a week-long organic diet

Organic Diets Significantly Lower Children’s Dietary Exposure to Organophosphorus Pesticides

morningrunner.com

درج شده در: اخبار و رویدادها, اخبار و مطالب, اطلاعات تخصصی, مطالب و مقالات