کشاورزی ارگانیک و ارتباط آن با سلامت انسان

کشاورزی ارگانیک و ارتباط آن با سلامت انسان

غذا یکی از مهمترین نیازهای فیزیولوژی انسان می باشد. بسیاری از پژوهش ها حاکی از آن است که سیستم کشاورزی رایج با کاربرد بی رویه ی نهاده های شیمیایی، منابع طبیعی را دچار آسیب کرده و خسارات جبران ناپذیری را بر سلامتی انسان ها وارد می سازند. در سال های اخیر، نگرانی هایی در سطح جهانی درباره ی عواقب و اثرات جانبی برخی از فعالیت های کشاورزی به محیط زیست و جامعه ابراز شده و سیستم های کشاورزی رایج مورد انتقاد قرار گرفته اند. از این رو، بشر با ارائه تدابیری نظیر کشاورزی ارگانیک سعی در جلوگیری از این رویه فاجعه آمیز نمود.

مواد غذایی ارگانیک و تأثیر آن بر سلامت انسان

آزمایشات انجام شده روی حیوانات نشان می دهد که مواد غذایی ارگانیک از جهات مختلفی بر رشد و نمو تأثیر می گذارند. از این رو توسعه سیستم های غذایی سالم و سازگار با محیط زیست، از اولویت های بین المللی است. کشاورزی ارگانیک در مقایسه با کشاورزی رایج یک روش عالی برای کاهش آلاینده ­ها می باشد. آلاینده ها شامل سموم دفع آفات (که بسیاری از آن ها به عنوان عوامل احتمالی ابتلا به سرطان طبقه بندی شده اند)، فلزات سنگین (سرب و جیوه) و حلال ­هایی نظیر بنزن و تولوئن می شوند.

به حداقل رساندن این سموم یک مزیت مهم برای سلامتی انسان است. فلزات سنگین می توانند به عملکرد اعصاب آسیب وارد نموده و منجر به بیماری هایی نظیر Multiple Sclerosis شوند و در تولید هموگلوبین به شکلی دخالت کنند که خطر کم خونی را افزایش دهند.

حلال­ ها نیز می توانند به عملکرد گلبول­ های سفید آسیب وارد کرده و از توانایی سیستم ایمنی بدن در مقابل عفونت ها بکاهند.

 

مواد غذایی ارگانیک و تأثیر آن بر سلامت کودکان

زنانی که در دوران بارداری غذای ارگانیک مصرف می کنند، ۵۸٪ کمتر از مادرانی که هرگز غذای ارگانیک نخورده اند، پسران مبتلا به هیپوسپادیاس (یک نقص متولد ادراری زایمان)، به دنیا می آورند. همچنین آلاینده ها بر عملکرد غدد درون ریز، IQ و توسعه عصبی رفتاری (نظیر پیش فعالی) فرزندان، زنان بارداری که در مزارع کار می کنند، تأثیر منفی دارد. از آنجایی که مغز و اندام کودکان در حال رشد است لذا آن ها به این سموم بشدت حساس هستند. مصرف محصولات ارگانیک به کاهش سطح آلاینده ها در بدن کودکان کمک می کند.

استفاده از نظام ارگانیک به سلامت محیط زیست و جامعه کمک می کند.

 

مواد غذایی ارگانیک مغذی ترند.

به طور کلی مطالعات اپیدمیولوژیک حاکی از آن است که مواد غذایی ارگانیک حاوی مقادیر بالاتری از مواد مغذی (نظیر ویتامین ها و مواد معدنی) هستند. در واقع مواد غذایی ارگانیک حاوی ترکیبات فعال زیستی (پلی فنول ها ، ویتامین C و کاروتنوئیدها) بیشتر و مواد ناسالم (کودهای مصنوعی و سموم دفع آفات) کمتری هستند. علاوه بر این، محتوای بیشتر فیبر در مواد غذایی ارگانیک ممکن است تأثیر مثبتی بر Microbiota روده و سلامتی داشته باشد و خطر بیماری ها را کاهش می دهد.

کشاورزی ارگانیک بر سلامتی انسان نقش دارد و خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

منابع:

Organic food and the impact on human health

(Organic Food Consumption during Pregnancy and Hypospadias and Cryptorchidism at Birth: The Norwegian Mother and Child Cohort Study (MoBa

Human health implications of organic food and organic agriculture: a comprehensive review

درج شده در: اخبار و رویدادها, ارگانیک, مطالب و مقالات