تاریخچه و روند توسعه

تاریخچه و روند توسعه

هسته اولیه شرکت گوکرن با حضور جمعی از کارشناسان و فارغ‌التحصیلان گرایش‌های مختلف رشته ی کشاورزی با هدف فعالیت در عرصه کشاورزی ارگانیک در اوایل سال ۱۳۸۷ شکل گرفت. گرد هم آمدیم تا با بحران عدم سلامت خوراکی ها مقابله کنیم و سهمی هرچند ناچیز در حفظ محیط زیست، جلوگیری از ورود سموم پرخطر شیمیایی به بدن انسان، سایر موجودات زنده و متعاقبا بروز بیماری های مزمن و صعب العلاج داشته باشیم.

این تیم با هدف تخصص یافتن در زمینه‌ی کشاورزی ارگانیک، کار گروهی، سهیم گشتن در امر برقراری امنیت غذایی و برخورداری عموم مردم جامعه از حق مسلم تغذیه ی سالم و ایمن، مطالعات گسترده ای را آغاز نمود و هم اکنون واحد تحقیق و توسعه گوکرن به عنوان یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) می باشد.

با استعانت از یزدان پاک و همت مجموعه ای همدل به پشتوانه تجربه و تلاش روز افزون و با توجه به خلأ موجود در عرصه پهناور محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک در ایران بر آن شدیم که به صورت تخصصی در تمامی زمینه های مرتبط با کشاورزی ارگانیک، پایدار و اخلاقی اعم از؛ تولید، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی، بازاریابی و بازارسانی، آموزش و تحقیقات، ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای و ترویج کشاورزی ارگانیک فعالیت نماییم و موفق به برداشتن گام های موثری در بخش های مختلف گشتیم.

مگر نه آنکه مردمان خردمند و نیاکان جهان تنها آنچه در ساز وکار زندگی داشتند از زمین گرفته بودند، آنچه می‌خوردند و می پوشیدند و تمام اسباب معیشت زندگیشان؛ حاصلش سلامت تن و روان، عمر طولانی و با عزت و روزگار خوش آنان بود. ما نیز این فرهنگ عالی طبیعی را پیشه خود می سازیم.

” تنوع ، تداوم ، کیفیت ، سلامت” شعار مجموعه ی ماست و آن را به عنوان سرلوحه کار در راس وظایف خود می‌دانیم و در راستای محقق ساختن این آرمان از هیچ تلاشی فروگذار نمی باشیم.

شرکت گوکرن موفق شده است محصولات ارگانیک، سالم و گواهی‌شده تولیدی خود را با ۲ برند ”گوکرن“ و” آبگینه“ روانه بازار هدف نماید.

خلاقیت، پشتکار، عشق و ایمان راسخ به ماندن و همواره نواندیشی دلایل واقعی گسترش این مجموعه هستند.

با هدف ساماندهی و توسعه فعالیت ها به صورت تخصصی، زیر مجموعه های زیر در شرکت پای گرفت:

  1. واحد بازار محصولات سالم و ارگانیک
  2. واحد مهندسی تولید و خدمات کشاورزی
  3. زنجیره تولید و تأمین (توت)
  4. رستوران

همواره بر آنیم که اخلاقیات، صداقت و انصاف را بخاطر مسائل اقتصادی فدا نکنیم، به کارمان عشق می ورزیم و آرزویمان اعتلای سلامت عموم و ارتقا امنیت غذایی است.