مهندسی تولید و خدمات کشاورزی

درباره مهندسی تولید و خدمات کشاورزی

آمده ایم که بمانیم و ثابت کنیم کشاورز و تولیدکننده ایرانی می تواند محصولی با بهترین کیفیت و سلامت را در خور و شایسته مصرف کننده تولید نماید.

با توجه به ناگفته های نامکشوف اثرات مخرب و جبران ناپذیر سموم و کودهای شیمیایی، استفاده بی رویه برخی کشاورزان و عملکرد ناآگاهانه عده ای از تولیدکنندگانن در فرآیند تولید محصولات کشاورزی و غذایی، واحد مهندسی تولید و خدمات کشاورزی، مطالعات و فعالیت جدی خود را با همت جمعی از کارشناسان و فارغ التحصیلان گرایش های مختلف کشاورزی در سال ۱۳۸۷ جهت اعتلای دانش و فناوری کشاورزی، همچنین گام نهادن در راه بومی‌سازی دانش فنی آغاز نمود.

درباره مهندسی تولید و خدمات کشاورزی بیشتر بخوانید

مزارع و باغات

واحد مهندسی تولید و خدمات کشاورزی گوکرن مجري طرح‌هاي ارگانيك، فعال در زمینه تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک می باشد و مزارع تحقیقاتی- تولیدی خود را با تکیه بر هدف ارتقاء سلامت جامعه و عدم استفاده از کودها و سموم شیمیایی و جایگزینی نهاده های ارگانیک، بیولوژیک و آفت‌كش‌هاي طبيعي با پایه های زیستی راه‌اندازی کرده 
درباره مزارع و باغات بیشتر بخوانید

خدمات و فعالیت ها

مجری در مدیریت جامع آموزش و تحقیقات، تولید محصولات سالم و ارگانیک، ارائه خدمات فنی مهندسی، مشاوره ای و حمایتی برای تولیدکنندگان و داوطلبان بوده و با همکاری کشاورزان و تولید کنندگان، سایر شرکت های خدمات فنی مهندسی، کلینیک های گیاه پزشکی، شرکت های بازرسی و گواهی کننده، آزمایشگاه های مرجع، مراکز آموزشی و دانشگاه ها با هدف فرهنگ سازی و حمایت از تولید کنندگان راه خود را می پیماید.

درباره خدمات و فعالیت ها بیشتر بخوانید

تعاریف و استانداردها

مدرسه در مزرعه (F.F.S) The Farmer Field School مفهوم مدرسه در مزرعه در اواخر دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی، اولین بار از کشور اندونزی شروع شد. زمانی که استفاده از سموم شیمیایی آفت کش به طور معمول در محصول برنج به عنوان مهمترین محصول غذایی این کشور مورد استفاده قرار گرفت.

درباره تعاریف و استاندرادها بیشتر بخوانید

اطلاعات تخصصی

کشاورزی ارگانیک سیستم مدیریت زیست محیطی تولید به منظور ترویج و افزایش تنوع زیستی، چرخه های زیستی و فعالیت بیولوژیکی خاک است. بر اساس حداقل استفاده از ورودی خارج از مزرعه، و در فعالیت های مدیریتی به منظور باز دادن، حمایت کردن و بالا بردن توازن زیستی است.

درباره اطلاعات تخصصی بیشتر بخوانید

مبارزه با آفات

تجهیزات، عوامل و نهاده های ارگانیک

  • آفت کش BT (کنترل کامل لارو پروانه ها)
  • حشره کش تند اکسیر (کنترل کنه و سایر مکنده ها)
  •  محلول ارگانیک دفع آفات
  • حشره کش سیرینول

درباره تجهیزات، عوامل و نهاده های ارگانیک بیشتر بخوانید


آخرین اخبار گوکرن