پرینت

کارگروه گیاهان دارویی


بر اساس برآوردهای سازمان بهداشت جهانی بیش از 80% از جمعیت جهان در کشورهای در حال توسعه سلامتی خود را به طور مستقیم یا غیر مستقیم مدیون گیاهان دارویی هستند و در کشورهای پیشرفته نیز استفاده از ترکیبات شیمیایی گیاهان دارویی رو به افزایش است.

بدلیل عوارض فراوان ناشی از استفاده از داروهای شیمیایی مصنوعی، استقبال چشمگیری از داروهای طبیعی با منشاء گیاهی شده است.

امروزه با مصرف بی رویه‌ی کودهای شیمیایی به منظور افزایش رشد عملکرد کمی گیاهان، تاثیر منفی مصنوعی و شیمیایی گیاهان و اثرات مضر آنها بر سلامتی انسان و دام و در واقع کاهش کیفیت گیاهان بوجود آمده است.

در میان گیاهان دارویی برخی جنس ها و گونه ها از اهمیت بیشتری برخوردارند که عمدتاً بدلیل دارا بودن ترکیبات فیتوشیمیایی و متابولیت های فراوان و مختلف در آنهاست. از جمله گیاهان آویشن، نعناء فلفلی، بابونه، گل ختمی، آلوئه ورا، استویا، بادرنجبویه و … که اکثراً با دارا بودن بیش از 20 نوع ترکیبات شیمیایی شناخته شده و موثر در زمره‌ی مهمترین گیاهان دارویی به شمار می‌روند. این گیاهان حاوی موادی نظیر ساپونین‌ها، کافئیک اسید، رزین، تانن، صمغ و درصدی از روغن فرار هستند که به آنها اسانس می‌گویند. اسانس این گیاهان دارای خواص زیادی از جمله خواص ضدباکتریایی، ضد قارچی، درمان ناراحتی‌های قلب و اعصاب، معده و… و استفاده در صنایع شیرینی‌سازی، کنسروسازی، نوشابه‌سازی و صنایع بهداشتی و آرایشی می‌باشد.

از این رو کاربرد این محصولات، هم به صورت تازه و هم خشک شده در سبد غذایی خانواده، و هم بکارگیری مواد موثره و اسانس آنها در صنایع دارویی، بهداشتی، آرایش و غذایی می‌باشد.